Řízení technologie chlazení

Řízení technologie chlazení

Kompletní řešení pro zimní stadiony, pivovary, masokombináty, mlékárny a průmyslové výrobní závody.

Vytvoříme nebo nahradíme nadřazený řídící systém měření a regulace strojovny chlazení včetně řízení navazující technologie, vybavíme centrální dispečerské pracoviště a kompresory doplníme o nový moderní řídící systém. Zajistíme kompletní projektovou dokumentaci včetně zakreslení zapojení stávajících rozvaděčů pokud se jedná o náhradu stávajícího systému. Námi dodávané řídící systémy jsou modulární a umožňují v budoucnu jejich volné rozšíření o např. řízení kotelny, vzduchotechniky, osvětlení, rekuperace tepla nebo dalšího rozšíření chladící a mrazící technologie.

Nabízíme vytvoření ústředny detekce úniku čpavku včetně dodávky čidel a zajistíme pro Vás jejich pravidelné kalibrace dle ČSN EN 378. Pro zvýšení bezpečnosti lze nastavit vzdálený přístup do ústředny z chytrého telefonu nebo počítače a zasílání poruchových stavů ve zprávách SMS.

Dodáváme vlastní řídící systém pro ovládání kompresorů s dotykovým Touchpanelem 7” jako plnohodnotnou a cenově dostupnou náhradu za systémy Unisab, Monitron, GSC, MODI-PRO. Velkou předností tohoto systému je jeho snadné ovládání včetně přehledného zobrazení všech provozních hodnot v českém jazyce, ukládání provozních parametrů do trendů pro diagnostiku a možnost vzdáleného dohledu provozu kompresoru z počítače nebo chytrého telefonu.

Námi vyvíjené řídící systémy jsou instalovány a prověřeny provozem na zimních stadionech, pivovarech, tepelných čerpadlech a dalších průmyslových výrobách včetně potravinářského a jsou úspěšně provozovány na desítkách chladících kompresorů. Použité komponenty volíme od renomovaných výrobců s ohledem na jejich kompatibilitu s průmyslovým chladírenským provozem a dlouhodobé dostupnosti náhradních dílů.

Řízení strojovny chlazení a čpavkové technologie

Navržení nového nebo náhrada stávajícího řídícího systému měření a regulace strojovny chlazení a navazující technologie. Od vypracování dokumentace po realizaci, zaregulování v provozu včetně následné technické podpory a servisu.

Automatické řízení chladících a mrazících strojoven včetně navazující technologie. Vytvoříme software a vizualizaci celého systému na základě Vašich požadavků, dodáme rozvaděče, komponenty a vybavíme centrální dispečerské pracoviště. Nabízíme komplexní řešení systémů SCADA/HMI pro PLC systémy renomovaných výrobců WAGO, Siemens Simatic s komunikací Ethernet a protokoly Modbus/TCP.

Řídící systém pro ovládání kompresorů

Dodáváme vlastní řídící systém pro přehledné ovládání a řízení jednotlivých kompresorových jednotek výrobců Sabroe, Grasso a Mycom jako plnohodnotnou a cenově dostupnou náhradu nejen za systémy Unisab, Monitron, GSC a MODI-PRO. Dodávky kompresorových jednotek výrobců Sabroe a Mayekawa (MYCOM) standardně vybavujeme tímto řídícím systémem.

Jednotky jsou osazeny Touchpanelem 7” a klávesnicí pro snadné ovládání. Systém je zaměřen na přehledné zobrazení všech provozních hodnot a prostředím kompletně v českém jazyce. Ukládání provozních parametrů do trendů pro diagnostiku a možné zpětné dohledání příčiny vzniku poruch nebo závad. Možnost pro vzdálený dohled z počítače nebo chytrého telefonu.

V případě závady na stávajícím řízení kompresoru nabízíme rychlé a dostupné řešení. Neváhejte nás kontaktovat pro podrobnější technické informace nebo možnosti realizace.

Kompletní řešení detekce úniku čpavku

Při použití chladiva čpavek NH3 (R717) jsou dle normy ČSN EN 378 zvláštní požadavky na vybavení strojoven, nutné je zajištění hlídání úniků chladiva. Nabízíme instalaci ústředny včetně dodávky čidel a zajistíme jejich pravidelnou kalibraci bez nutnosti demontáže.

Ústřednu přizpůsobíme dle požadavků Vašeho provozu:

  • Čidla pro kontinuální měření aktuální koncentrace čpavku (4-20mA)
  • Čidla se spínacími relé dle stupňů koncentrace (digitální výstup)
  • Čidla do odfukového potrubí pojistných ventilů

Samozřejmostí je zasílání poruchových stavů pomocí SMS a možnost vzdáleného zobrazení přes počítač nebo chytrý telefon. Do systému lze zahrnout také snímání dalších plynů např. oxidu uhelnatého nebo řídit odpínání technologie od zdroje napětí při detekovaném úniku.

Nabízíme široký sortiment náhradních dílů, kontaktujte nás.

Skladem držíme k dispozici většinu náhradních dílů potřebných pro opravy průmyslových chladících a čpavkových instalací včetně částí elektro a MaR. Pomůžeme Vám s jejich výběrem a následně zašleme cenovou nabídku.